Pokelta valmistui syksyn 2017 aikana huikea joukko uusia ammattilaisia


Onnea valmistuneille!

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopistosta syksyn 2017 aikana valmistui 121 ammattilaista: kodinhoitajia, kokkeja, merkonomeja, metsäenergian tuottajia, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaajia, putki- ja sähköasentajia, puuseppiä, talonrakentajia, eläintenhoitajia, erä- ja luonto-oppaita, laitoshuoltajia, lähihoitajia, parturi-kampaajia ja monen alan ammattitutkinnon suorittaneita.

Onnea kaikille valmistuneille työnhakuun ja jatko-opintoihin!

 

Kodinhuoltaja

Siekkinen Marjut, Pihtipudas

 

Kokki

Korhonen Hanna, Pihtipudas

Liimatainen Saana, Pihtipudas

 

Merkonomi

Borovkoff Taija, Äänekoski

 

Metsäenergian tuottaja

Anttonen Leevi, Saarijärvi

Haapala Jere, Saarijärvi

Ruumensaari Esko, Keuruu

 

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Karttunen Marika, Saarijärvi

Rinne Saara, Äänekoski

 

Putkiasentaja

Rossi Olli, Viitasaari

Paakkunainen Juuso, Äänekoski

 

Puuseppä

Salinmäki Mikko, Äänekoski

Porri Teemu, Äänekoski

 

Sähköasentaja

Rautiainen Miro, Äänekoski

Kotanen Tuukka, Saarijärvi

 

Talonrakentaja

Fredriksson Joona, Äänekoski

Ozerov Igor, Ulkomaat

Laaksonen Roni, Äänekoski

 

Aikuiskoulutuksesta valmistuneet

 

Eläintenhoitaja

Blomberg Anne, Saarijärvi

Laitinen Jeena, Jyväskylä

Pönkkä Riikka-Marja, Jyväskylä

Tervala Essi, Saarijärvi

Virtanen Minna, Jyväskylä

 

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Hautamäki Jari, Jyväskylä

Hulkkonen Anne-Mari, Jyväskylä

 

Kokki

Halonen Päivi, Vesanto

Hiekkavirta Petri, Saarijärvi

Karppinen Tiina, Saarijärvi

Loijas Elina, Äänekoski

Pasanen Joni, Äänekoski

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Ala-Lahti Virpi, Jyväskylä

Jauhiainen Lea, Saarijärvi

Suomi Siru, Äänekoski

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Hiironen Eija, Äänekoski

Jokisuu Seija, Kannonkoski

Konttinen Teija, Saarijärvi

Masurin Supee, Äänekoski

Myllylä Virpi, Saarijärvi

Nieminen Tarja, Uurainen

Noponen Tuula, Kyyjärvi

Parkkonen Päivi, Saarijärvi

Polvela Niina, Äänekoski

Salonen Piia, Konnevesi

Seppälä Outi, Viitasaari

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Alapiha Kati, Saarijärvi

Arve Jani, Uurainen

Auranen Heli, Alajärvi

Hämäläinen Alexsandra, Viitasaari

Hänninen Heikki, Kyyjärvi

Kahilainen Juha-Matti, Äänekoski

Lampinen Saku, Äänekoski

Myllykoski Jari, Jyväskylä

Rankinen Henna, Karstula

Salmelin Maija, Äänekoski

Virtanen Jussi, Karstula

 

Lähihoitaja

Ahonen Janne, Saarijärvi

Harsunen Hanna, Viitasaari

Huovinen Tim, Äänekoski

Masalin Saana, Äänekoski

Niskanen Anu, Viitasaari

Ojanen Taru, Äänekoski

Pajumäki Jere, Viitasaari

Saastamoinen Pirjo, Äänekoski

Valkeejärvi Pirjo, Äänekoski

Viik Verneri, Äänekoski

Väisälä Kati, Jyväskylä

 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Liuska Maria Jyväskylä

Toivola Mirka, Kyyjärvi

 

Merkonomi

Ahola Anne-Mari, Jyväskylä

Eklund Tanja, Laukaa

Hintikka Jenniina, Jyväskylä

Ikonen Suvi, Jyväskylä

Jauhiainen Pia, Äänekoski

Liimatainen Jessica, Karstula

Niskanen Eino, Viitasaari

Palonen Johanna, Laukaa

 

Metsäenergian tuottaja

Alapiha Aleksi, Jyväskylä

Palmroos Janne, Pihtipudas

Saario Pauliina, Jyväskylä

Saario Tiia, Jyväskylä

 

Myynnin ammattitutkinto

Aho Niko, Lempäälä

Hietanen Henry, Elimäki

Hytönen Susanna, Viitasaari

Kallio Ilpo, Pori

Karhu Otto, Mikkeli

Lahti Harri, Konnevesi

Laitamäki Jussi, Ilmajoki

Marttila Timo, Mynämäki

Puustinen Susanna, Rautalampi

Räisänen Tanja, Keitele

Saajo Teemu, Rovaniemi

Uljanoff Anna, Viitasaari

Viskari Mikael, Kuopio

 

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Kyrö Jere, Jyväskylä

Pirkkalainen Heidi, Äänekoski

Poikonen Tiia, Jyväskylä

Siirtola Saana, Jyväskylä

Suhonen Jenni, Hankasalmi

Suominen Marja, Kinnula

 

Parturi-Kampaaja

Heinonen Outi, Jyväskylä

Hytönen Ella, Laukaa

Keltikangas Leena, Alajärvi

Komulainen Tanja, Äänekoski

Laitinen Liisa, Äänekoski

Lamberg Hanna, Jyväskylä

Mannström Milja, Äänekoski

Nilimaa Angelika, Jyväskylä

Niskanen Veronika, Espoo

Oksanen Saana, Laukaa

Viitanen Kati-Maarit, Ähtäri

 

Päihdetyön ammattitutkinto

Vuori Hanna, Saarijärvi

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Puoliväli Mari, Pihtipudas

 

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Korja Kimmo, Jyväskylä

Skantz Juho, Äänekoski

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Mäenpää Eetu, Multia

Oksanen Joona, Äänekoski

Orava Jussi, Pihtipudas

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Numminen Jenni, Kinnula

Närhi Merja, Vesanto

Strandman Joni, Äänekoski

Äijäläinen Marko, Äänekoski

Vastaa