POKElta valmistui tuhti joukko ammattilaisia


POKElla vietettiin tänään kevätjuhlaa ja valmistujaisia. Onnea kaikille ammattilaisille yhdessä ja erikseen! 

 

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopistolta valmistuneet:

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Autio Pasi, Saarijärvi

Heikkilä Juho, Pihtipudas

Hyttinen Topi, Laukaa

Hänninen Jarkko, Saarijärvi

Kinnunen Matti Matias, Kinnula

Kumpulainen Miska, Pihtipudas

Lylyoja Roope, Äänekoski

Melgin Lauri, Saarijärvi

Parkkila Emma, Kinnula

Puurunen Aleksi, Äänekoski

Tarvainen Jere, Äänekoski

Tavaststjerna Tony, Pihtipudas

Toivainen Aleksi, Äänekoski

Tourunen Hermanni, Äänekoski

Eläintenhoidon ammattitutkinto, koirahieroja

Hannus Heidi, Vaasa

Eläintenhoitajan ammattitutkinto, klinikkaeläinhoitamisen osaamisala

Hautaniemi Monica, Saarijärvi

Jaakola Emmi, Jyväskylä

Karhu Jenni, Lappeenranta

Kuusela Marianna, Saarijärvi

Laitinen Jeena, Äänekoski

Mäenpää Sofia, Saarijärvi

Pakkala Lotta, Jyväskylä

Pääaho Elsi, Äänekoski

Pönkkä Riikka, Jyväskylä

Tuikkanen Elle, Jyväskylä

Virtanen Minna, Jyväskylä

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Keituri Jukka, Jyväskylä

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Aliranta Anniina, Äänekoski

Hytönen Ira, Jyväskylä

Hyyryläinen Tia, Jyväskylä

Kautto Iiris, Jyväskylä

Koskinen Janika, Saarijärvi

Kotanen Jenna, Jyväskylä

Niskanen Rosa, Äänekoski

Nurminen Niina, Jyväskylä

Pakarinen Heli, Äänekoski

Paulov-Halttunen Annemari, Jyväskylä

Vainio Aino, Äänekoski

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Aliranta Kati, Äänekoski

Aspinmaa Wilhelmiina, Äänekoski

Hautasuo Janina, Kinnula

Honkanen Katariina, Saarijärvi

Hytönen Dorilene, Äänekoski

Kauppinen Jasmin, Viitasaari

Kärkkäinen Laura, Äänekoski

Metso Essi, Kinnula

Nieminen Henna, Äänekoski

Niskanen Viivi, Viitasaari

Pasanen Emilia, Äänekoski

Pekkarinen Ella-Roosa, Kivijärvi

Raatikainen Nelmi, Viitasaari

Rahkonen Kaisa, Saarijärvi

Rytkönen Eevi, Äänekoski

Saaranen Emma, Viitasaari

Tornikoski Jenni, Äänekoski

Zakharova Nadezhda, Äänekoski

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Fred Jori, Jyväskylä

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Hyvärinen Niko, Äänekoski

Korhonen Otto, Äänekoski

Linnanen Hannes, Äänekoski

Pirttimaa Toni, Äänekoski, kaksoistutkinto

Soppi Miro, Äänekoski

Vainio Joonas, Pihtipudas

Valkeinen Eetu, Laukaa

Valkoniemi Olli, Äänekoski

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Asikainen Joonas, Keitele

Hopponen Risto, Viitasaari

Jäntti Samu, Viitasaari

Kainulainen Monica, Kivijärvi

Kauppinen Ronny, Viitasaari

Kovanen Juho, Kannonkoski

Lemettinen Ville, Viitasaari

Paananen Matti, Pihtipudas

Ruuska Perttu, Pihtipudas

Silvennoinen Perttu, Viitasaari

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja

Hämäläinen Anne-Mari, Pihtipudas

Kumpulainen Nea, Pihtipudas

Liimatainen Juhani, Kannonkoski

Linnakoski Salla, Viitasaari

Paananen Noora, Pihtipudas

Kuljetusalan ammattitutkinto

Henry Krook, Äänekoski

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Blomberg Jesse, Äänekoski

Eskelinen Lenna, Äänekoski

Hakkarainen Nea, Kivijärvi

Holm-Heinonen Piia, Äänekoski

Hänninen Krista, Äänekoski

Häyrinen Saana, Konnevesi

Järvenpää Tuure, Saarijärvi

Kinnunen Petra, Äänekoski

Kortelainen Meeri, Äänekoski

Lampinen Soile, Karstula

Lauhalahti Aleksi, Saarijärvi

Lehtonen Noora, Muurame

Lievonen Sari, Konnevesi

Lindeman Terno, Äänekoski

Muli Senni, Äänekoski

Mäkäräinen Janina, Äänekoski

Ojansuu Tutta, Viitasaari

Paakkarinen Marjo, Äänekoski

Rautiainen Annamaija, Äänekoski

Remonen Emmi, Äänekoski

Sergejeff Aati, Äänekoski

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Hirvonen Liisa, Viitasaari

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Berg Emmi, Jyväskylä

Honkaselkä Petri, Vesanto

Hytönen Anniina, Äänekoski

Hämäläinen Milla, Viitasaari

Hämäläinen Pertti, Pihtipudas

Johannesdahl Eero, Äänekoski

Kuhmonen Samuli, Karstula

Laajala Aleksi, Kyyjärvi

Lahti Aleksi, Kinnula

Laukkanen Veera, Keitele

Liimatainen Heikki, Äänekoski

Niemelä Aleksanteri, Äänekoski

Närhi Jukka, Viitasaari

Pekkala Aleksi, Jyväskylä

Pietikäinen Henry, Viitasaari

Piispanen Matti, Karstula

Pöntiö Jani, Viitasaari

Rahkonen Aleksi, Saarijärvi

Rossi Joni, Konnevesi

Savimäki Lauri, Laukaa

Saviranta Matti, Uurainen

Seijari Satu, Karstula

Sirkka Aleksi, Konnevesi

Tossavainen Vesa, Viitasaari

Vuorela Elmeri, Viitasaari

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Aarniovuori Tuula, Äänekoski

Antinaho Jenni, Karstula

Heinonen Essi, Jyväskylä

Huttunen Ville, Konnevesi

Karppinen Marjo, Äänekoski

Lahtinen Jaana, Laukaa

Lahtinen Teemu, Äänekoski

Lakonen Hanna, Saarijärvi

Manninen Annakaisa, Äänekoski

Oikari Johan, Saarijärvi

Ojansivu Mira, Laukaa

Pirttimäki Merja, Kivijärvi

Pulli-Hattara Maarit, Äänekoski

Pölkki Sini, Karstula

Savolainen Jussi, Äänekoski

Sortava Veera-Maria, Äänekoski

Taipale Pauliina, Laukaa

Vepsäläinen Katariina, Pieksämäki

Vihanninjoki Anu, Saarijärvi

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Alatalo Nina, Laukaa

Hakulinen Meri, Saarijärvi

Janhunen Teresa, Jyväskylä

Jokinen Lassi, Jyväskylä

Kautto Niina, Äänekoski

Kautto Viivi, Hankasalmi

Keinänen Pinja, Laukaa

Kelly Mia, Jyväskylä

Kiesi Juulia, Muurame

Lamberg Riina, Saarijärvi

Lägerkrantz Virve, Jyväskylä

Pakkanen Maria, Jyväskylä

Pasanen Sara, Saarijärvi

Reinikainen Kirsi, Jyväskylä,

Rusila Sofia, Jyväskylä

Siltanen Liisa, Äänekoski

Vitola-Hujanena Izabella, Joutsa

Ylönen Veera, Pieksämäki

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Apponen Anselmi, Jyväskylä

Haarala Ville, Ähtäri

Hanhiniemi Eetu, Keuruu

Kautto Miko, Äänekoski

Manninen Ella, Saarijärvi

Pesonen Oskari, Petäjävesi

Shemeikka Jere, Ähtäri

Ylönen Veera, Pieksämäki

Maatalouskoneasentajan ammattitutkinto

Eklund Tanja, Laukaa

Hämäläinen Päivi, Äänekoski

Kirves Terho, Äänekoski

Liimatainen Roosa, Saarijärvi

Markkula Annukka, Saarijärvi

Orava Pauli, Pihtipudas

Tossavainen Pasi, Äänekoski

Viinikainen Janne, Konnevesi

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Bunina Svetlana, Jyväskylä

Hartikka Tiina, Jyväskylä

Hänninen Ulla, Äänekoski

Kangas Maria, Jyväskylä

Kivelä Eija, Äänekoski

Koivisto Susanna, Jyväskylä

Rautiainen Heli, Jyväskylä

Rautio Tuula, Jyväskylä

Silvasti Henna, Saarijärvi

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Joska Henry, Jyväskylä

Kanerva Samu, Jyväskylä

Kisonen Toni, Jyväskylä

Lahtinen Tuomas, Jyväskylä

Niininen Ville, Jyväskylä

Rukikiza Kiza, Jyväskylä

Metsäalan perustutkinto, metsäenergian tuottaja

Collin Juuso, Multia

Holm Eemeli, Karstula

Humalajoki Otto, Kyyjärvi

Kaipio Mika, Äänekoski

Kokkinen Niko, Kannonkoski

Koskinen Juha, Keuruu

Laitinen Elias, Karstula

Matilainen Leevi, Karstula

Nousiainen Ville, Äänekoski

Nurmivaara Joni, Karstula

Ollila Lauri, Karstula

Pellinen Heikki, Äänekoski

Pullinen Dmitry, Äänekoski

Tamminen Leo, Saarijärvi

Urpilainen Jemina, Viitasaari

Myynnin ammattitutkinto

Tiainen Timo, Suolahti

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Hämäläinen Pirjo, Karstula

Linna Seija, Uurainen

Pitkänen Eetu, Jyväskylä

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Hämäläinen Tanja, Äänekoski

Hämäläinen Teija, Äänekoski

Kolari Jesse, Karstula

Korhonen Antti, Hankasalmi

Lampinen Virpi, Karstula, kaksoistutkinto

Viik Niko, Konnevesi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Kangasniemi Markus, Keuruu

Schuurman Jouni, Jyväskylä

Sehic Stefan, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Detchueva Galina, Viitasaari

Hytönen Reeta, Äänekoski

Hytönen Taija, Äänekoski

Kuokkanen Phantip, Äänekoski

Lönnqvist Marita, Laukaa

Nieminen Panporn, Äänekoski

Nurmesniemi Sirpa, Pihtipudas

Paananen Mika, Viitasaari

Vanhanen Aija, Keuruu

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kodinhuoltaja

Hakala Jaana, Karstula

Keskinen Anne, Saarijärvi

Moilanen Jouni, Viitasaari

Pyöriä Hanna, Pihtipudas

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aho Kasperi, Laukaa

Ahokas Patrik, Laukaa

Anttila Riku, Laukaa

Arnberg Jonna, Viitasaari

Arnberg Mirka, Viitasaari

Hertteli Perttu, Laukaa

Hovilainen Eetu, Laukaa

Hytönen Juho, Laukaa

Lindeman Roger, Viitasaari

Lindholm Eelis, Kinnula

Lähteenmäki Nico, Saarijärvi

Nurminen Riku, Laukaa

Paananen Aleksi, Viitasaari

Puuronen Maria, Laukaa

Saari Toni, Kannonkoski

Siekkinen Veli-Matti, Keitele

Sirkka Aleksi, Laukaa

Timonen Markku, Viitasaari

Tissari Leevi, Laukaa

Tuikka Joery, Jyväskylä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ahopelto Päivi, Saarijärvi

Ahtila Annika, Jyväskylä

Autio Kristiina, Karstula

Harju Eemil, Laukaa

Hauru Taru, Äänekoski

Hintikka Anni, Viitasaari

Hirvonen Annika, Äänekoski

Hänninen Sonja, Äänekoski

Iso-ahola Eero, Äänekoski

Juvonen Arja, Viitasaari

Juvonen Olli, Jyväskylä

Järvikallio Satu, Saarijärvi

Kaijanen Mirja, Äänekoski

Kalenius Kaisa, Saarijärvi

Kauppinen Tuija, Jyväskylä

Kautto Juulia, Äänekoski

Kinnunen Ulla-Mari, Viitasaari

Kivioja Marjo, Viitasaari

Koljonen Anne, Viitasaari

Kolppanen Milla, Äänekoski

Kpuih Nuk, Äänekoski

Kuitunen Jani, Saarijärvi

Kumpulainen Netta, Pihtipudas

Laatu Salla, Äänekoski

Laitinen Marko, Saarijärvi

Lempinen Jenna, Äänekoski

Liimatainen Pipsa, Äänekoski

Liimatainen Tytti, Äänekoski

Linna Reima, Äänekoski

Manninen Katriina, Saarijärvi

Manninen Riina, Konnevesi

Mäkelä Minna, Äänekoski

Määttä Jari, Laukaa

Möller Siiri, Äänekoski

Mönttinen Sanna, Viitasaari

Näkkäläjärvi Jenna, Äänekoski

Oksanen Vesa, Äänekoski

Ollila Minna, Karstula

Onnelainen Susanna, Äänekoski

Partti Ina, Äänekoski

Patama Alisa, Äänekoski

Penttinen Henna, Äänekoski

Pirhonen Karita, Äänekoski

Pirhonen Pirita, Konnevesi

Pulkkinen Elina, Äänekoski

Raatikainen Enni, Äänekoski

Rauhala Eetu, Pihtipudas

Rossi Jaana, Äänekoski

Ruotsalainen Harri, Äänekoski

Salmelin Panu, Äänekoski

Savonen Satu, Laukaa

Seppänen Janna, Äänekoski

Setälä Tessa, Äänekoski

Siik Jenna, Äänekoski

Simola Tanja, Viitasaari

Styrman Carina, Saarijärvi

Syri Eerika, Äänekoski

Taipale Riikka, Äänekoski

Tammela Sirpa, Laukaa

Vainiontaus Jenni, Äänekoski

Valkama Venla, Äänekoski

Vasko Reetta, Äänekoski

Viik Eila, Äänekoski

Välipakka Heli, Viitasaari

Warteva Ronja, Äänekoski

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Hietala Juha, Äänekoski

Huupponen Petri, Äänekoski

Huuskonen Toni, Saarijärvi

Hyytiäinen Jerry, Saarijärvi

Hänninen Werner, Saarijärvi

Häyrinen Timo, Uurainen

Ilmavirta Markku, Jyväskylä

Kinnunen Kimmo, Äänekoski

Lehtonen Luukas, Äänekoski

Leppänen Veeti, Saarijärvi

Malinen Harri, Äänekoski

Paavilainen Joonas, Äänekoski

Pyrhönen Tomi, Äänekoski

Seurujärvi Markus, Äänekoski

Sorri Raine, Uurainen

Temonen Sami, Saarijärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Antinaho Antti, Äänekoski

Hintikka Iiro, Konnevesi

Hänninen Oskari, Äänekoski

Ilmavirta Markku, Jyväskylä

Kaarakainen Miska, Äänekoski

Kauppinen Teemu, Viitasaari

Kumpulainen Eerika, Viitasaari

Lampinen Valtteri, Äänekoski

Pohjonen Niilo, Saarijärvi

Pokkinen Patrick, Jyväskylä

Rautiainen Aatu, Äänekoski

Savolainen Joni, Äänekoski

Sepponen Toni, Kivijärvi

Taipale Veikka, Äänekoski

Tenhunen Jani-Antti, Pihtipudas

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Ahonen Aleksi, Laukaa

Heikkinen Elias, Äänekoski

Hertteli Juuso, Äänekoski

Ilmasti Jarkko, Viitasaari

Jääskeläinen Oskari, Laukaa

Kuivakangas Jere, Äänekoski

Mäntynen Mikael, Kyyjärvi

Perus Maunu, Saarijärvi

Päivinen Niko, Äänekoski

Rahkonen Jere, Äänekoski

Rautiainen Santeri, Äänekoski

Tanhua Konsta, Äänekoski

Vesala Vilho, Kannonkoski

Taloushallinnon ammattitutkinto

Ahola Sanna, Uurainen

Harju Hanna, Saarijärvi

Kahelin Anu, Vesanto

Leppänen Marjo, Kannonkoski

Liimatainen Johanna, Konnevesi

Rossi Marina, Äänekoski

Savenius Soile, Äänekoski

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Asikainen Topi, Äänekoski

Jurvanen Toni, Äänekoski

Jussinmäki Topi, Äänekoski

Kalenius Kasperi, Saarijärvi

Kinnunen Arttu, Saarijärvi

Kotamäki Iiro, Äänekoski

Mikkonen Toni, Äänekoski

Piilonen Sauli, Äänekoski

Pölkki Arttu, Äänekoski

Sirenius Santeri, Äänekoski

Vekki Valtteri, Konnevesi

Vertainen Ville, Äänekoski

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto

Jokinen Iida, Jyväskylä

Krook Elina, Jyväskylä

Ruodemäki Siina, Viitasaari

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Erkkilä Jesse, Saarijärvi

Keskinen Rasmus, Saarijärvi

Ojanen Arttu, Äänekoski

Yrittäjän ammattitutkinto

Hautakangas Simo, Jyväskylä

Kraft Irina, Äänekoski

Oksanen Tarja, Äänekoski

Walkeajärvi Lotta, Äänekoski

Vastaa