Myrskyjen aiheuttamien vikojen vuoksi 30 Vattenfallin asiakasta on ilman sähköä Äänekoskella torstai-iltana. Vattenfallin nettisivujen mukaan suurimmat ongelmat sähkönjakelussa ovat Konginkankaan suunnalla.
Soskonniemessä on virtaa vailla 12 taloutta. Vattenfallin mukaan Soskonniemessä keskeytys alkoi vasta torstaiaamuna.
Kalaniemessä ja Peltolahdessa sähkö ei kulje kuudelle asiakkaalle. Kalaniemessä vika alkoi keskiviikkona puoliltapäivin, Peltolahdessa jo tiistai-iltana.
Pisimpään sähköttä on ollut kaksi taloutta Hietamalla, Suopellonmäen suunnalla. Siellä töpseli on viimeksi välittänyt liikkuvia elektroneja tiistaina iltapäivällä. Samalla kylällä, Upatonpohjan suunnalla on myös ollut kaksi taloutta sähköttä keskiviikkoillasta.
Yksittäiset sähköttä jääneet asiakkaat ovat lisäksi Jänislahdessa ja Hepolahden rantamilla.