ÄKS

Elämäni laulut – Jyrki Rossin laulu ja taide esillä kaupungintalolla torstaina

11.05.2017 14:16
Äänekoskelainen monilahjakkuus, kirjailija, erittäin pidetty lukion psykologian ja uskonnon opettaja, muusikko/laulaja/suurten tunteiden tulkki Jyrki Rossi tulkitsee upeita lauluja Äänekosken kaupungintalolla 11. toukokuuta. 

 

Jyrki käy läpi elämäänsä laulujen ja tarinoiden siivin ja konsertin nimikin on Elämäni laulut. Konsertissa kuullaan mm. kappaleet: Kertokaa se hänelle, Elämäni on lauluni, Haavoitettu, Niin paljon se sattuu ja Elegia. Voi hyvinkin olla, että nenäliinapaketill etulee käyttöä.

Väliajalla Ala-Keiteleen Musiikkiopiston opeyhdistys järjestää kahvituksen, jonka tuotto menee oppilaiden stipendirahastoon, joten otahan pikkurahaa mukaan.

Väliajalla voit myös nauttia Rossin itsensä tekemistä maalauksista, jotka ovat esillä kaupungintalon aulassa.

Konsertissa kuullaan Rossin lisäksi myös muita musaopiston taidokkaita oppilaita: Against The Wind -yhtye, Anna Roimela ja Visa Valkonen piano, sekä Kasimir Mattila harmonikka.

Tule virittäytymään äitienpäivätunnelmaan ja nauttimaan koskettavista lauluista.

 

AKMO soi konsertti: Jyrki Rossi – Elämäni laulut To 11.5. klo 18 Kaupungintalon valtuustosali, VAPAA PÄÄSY!

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy