ÄKS

Huima löi mamujoukkueen – Perttu Huntus ampui ratkaisun vasta lisäajalla

14.05.2015 12:36
Huntus ampuu voittomaalin. Pysäytyskuva Huiman julkaisemasta YouTube-videosta.

Huima on aloittanut jalkapallon Nelosen kolmen ottelun voittoputkella. Keskiviikkona Huima kaatoi Liikuntapuistossa jyväskyläläisen maahanmuuttajapohjaisen FC Kurdin 1–0 (0–0).

Puhdas tili varmistui vasta pelin lisäajalla, kun toppari Perttu Huntus ampui voittomaalin vapaapotkusta.

Lue lisää ja katso pelivideo Huiman kotisivuilta.

Vastaa

  1. maxwell sanoo:

    Puulaaki jalkapallo on parempaa kuin Huiman. Joku vielä videoi tätä p…….

    1. Hyvä Huima! sanoo:

      Maxwell voisi tulla ihan paikanpäälle seuraamaan peliä niin voisi sitten paremmin ottaa kantaa onko peli puulaakia vai mitä se on. Olikohan tuo otsikko ihan viimeisen päälle mietitty??

  2. onnea pojat sanoo:

    Siis onko tarkoitus provosoida otsikolla vai mikä toimitusta vaivaa. Otsikko ei tod. hyväntavan mukainen. Kertoo kirjoittajan ja hyväksyjän asenteesta paljon.
    Maxwell kateellisten hopinää. Nuoret miehet jotka viitsii harjoitella ovat voittaneet nelosessa kaikki kolme otteluaan. Puulaaki höntsää voi pelata sitten ihan muissa kuvioissa. Mukava huomata että arvostelijoita ottaa noin sielun päälle.
    Hienoa Huima tästä on hyvä jatkaa, mihinköhän pojat yltää kun vielä kun kesän harjoittelevat ja talven päälle.

  3. weke sanoo:

    Pojat yltää hauskoihin kotivideoihin.

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy