ÄKS

Kasaribileet Viljoksessa lauantaina

12.01.2017 11:26

 

Ravintola Viljos avaa ovensa kasarin hengessä lauantaina 14. tammikuuta. 

 

80-luku, eli tuttujen kesken kasari oli hienoa aikaa. Musiikkivideot olivat uusi kova juttu, ja sitä kautta nuoriso ympäri maailmaa näki uusimmat trendit niin musiikin, kampausten kuin pukeutumisenkin saralla. Don Johnsonin jättimäiset olkatoppaukset, Madonnan hehkeät kampaukset ja eritoten se ihana kasaripop olivat kova sana, niin New Yorkissa kuin Suolahdessakin.

Tämän viikon lauantaina palataan Viljoksessa aikaan, jolloin Sininen enkeli oli muodikas juoma ja muun muassa Duran Duran, Modern Talking ja Frankie Goes To Hollywood musiikin ehdotonta eliittiä.

Viljoksessa soivat siis koko illan parhaat kasarihitit kahden dj:n juontamana. Lisäksi paras ”ajan henkeen” pukeutunut palkitaan naisten- ja miesten sarjoissa.

Vanhaa hyvää aikaa ei saa takaisin, mutta sitä voi muistella hetken aikaa tämän viikon lauantai-iltana Lekkeris… eikun siis Viljoksessa.

 

Kasaridisco Viljoksessa la 14.1.

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy