ÄKS

Mielensäpahoittajasta vuoden katsotuin elokuva, ennustaa mr. KinoMikko Nykänen

03.09.2014 12:41 (muokattu 03.09.2014 12:42)
Nykäsen Marko ennustaa Mielensäpahoittajalle kovia katsojalukuja. Kuvassa ohjaaja Karukoski ja elokuvajuliste. Kuva: Teijo Piilonen

Perjantaina ensi-iltaan tuleva Dome Karukosken Mielensäpahoittaja on odotettu ja kassamagneetiksi povattu hitti.

– Elokuvan nähtyäni uskon, että tästä tulee vuoden katsotuin elokuva Suomessa tänä vuonna, FunKinoksen ja KinoMikossa rainoja pyörittävä yrittäjä Marko Nykänen ennustaa ja muistuttaa Kinomikon ennakkolippupalvelusta.

Lippuja ennakkoon voi ostaa kätevästi KinoMikon sivuilta.

– Suuria yleisöryntäyksiä ei tule kovin tiheästi, joten on taloudellisesti kannattamatonta myydä lippuja ennakkoon muualla kuin verkossa, Nykänen kertoo.

Ensi-illan aattona katsotaan KinoMikossa pressinäytös. Lue arvio elokuvasta perjantaina ÄKSän verkosta.

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy