ÄKS

Kaksi pahoinpitelyä, lyöjät pakenijat

28.12.2012 14:14

Kahdet kekkerit päättyivät Äänekoskella lyöntihommiin ja poliisin saamiin työtehtäviin. Ensimmäinen tapahtui torstai-iltana, toinen perjantaiaamuna.

Torstain pahoinpitely tapahtui yksityisasunnossa kostean illanvieton päätteeksi. Vieraana olleelta keski-ikäiseltä mieheltä menivät hermot ja hän läimäytti avokämmenellä ikäistään naista kasvoihin aiheuttaen kipua ja veren vuotoa nenästä. Tekijä poistui paikalta teon tehtyään.

Toinenkin pahoinpitely nähtiin yksityisasunnossa. Perjantaiaamuna, yön juhlinnan päätteeksi kahdelle nuorelle miehelle tuli riitaa jonka aikana nuorukaiset äityivät vallan painimaan. Painin yhteydessä 17-vuotias mies oli lyönyt 18-vuotiasta miestä kasvoihin. Lyönti aiheutti kipua, pientä verenvuotoa ja etuhampaan lohkeamisen. Tekijää ei tavoitettu, mutta henkilöllisyys on
poliisin tiedossa.

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

 

TOIMITUSJOHTAJA
Pirjo Hakkarainen
040 565 0941

 

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

 

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Marjut Parola
myyntipäällikkö 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy