ÄKS

Lupauksia ja vielä kerran lupauksia

01.01.2015 13:44
Nyt on taas se aika, kun luvataan yhtä ja toista ja yhtätoista. Vaan mitä lupasivat äänekoskealaiset poliitikot, kulttuuri- ja urheiluväki sekä virkamiehet? Mitä lupaa ÄKS?

 

Mitä luvataan, tätä kysyttiin tekstarilla ja facebook-viesteillä. ÄKS lupaa jatkaa uutisointia totuttuun tapaan eli nopeasti ja lupaamme olla ajanhermolla, ja tarttua terävään kynään 24/7. Hyvää ja kaunista vuotta 2015 kaikille, yhdessä ja erikseen!

Keijo Kainu: Lupaan kasvattaa lisää mukavia ja iloisia tulevia veronmaksajia hyvinvointiyhteiskunnan iloksi.

Marie Finne-Bray: Lupaan iloita elämästä ja musiikista ja jakaa parhaalla kyvyllä iloa eteenpäin.

Marke Tuominen: Annan luvan luvata itselleni mitä vaan ja olla pitämättä niistä yhtäkään. Oikeasti lupaan säästää sähköä: tietokoneen tai television voi sammuttaa, eikä jättää virtaa päälle.

Maija Piitulainen: Vuonna 2015 lupaan ottaa lungimmin ja antaa aikaa ihmettelylle, rakkailleni ja ystävilleni.

Leila Lindell: Lupaan tehdä parhaani yhteisten asioiden eteen.

Irene Aaltonen: Toivon terveyttä perheemme jäsenille tulevana vuonna.

Sirpa Martins: En lupaa mitään. Ensi vuosi on erittäin poikkeuksellinen, mutta myös yllätyksellinen. Ihmiset luottakaa ajatuksiinne ja itseenne.

Katja Nurmi: Vuosi 2014 oli hektinen niin työn kuin vapaa-ajankin puitteissa. Tästä syystä vuonna 2015 lupaan pitää itsestäni parempaa huolta, höllätä vähän tahtia ja hyödyntää entistä enemmän seutukunnan tarjoamia kulttuuripalveluja.

Reijo Honkonen: Lupaan äksyillä 24/7.

Matti Tiusanen: Lupaan olla ahkera ja oikeudenmukainen.

Rolf Nyholm: Lupaan edelleen rehellisesti ja käytettävissä olevin mahdollisuuksin edesauttaa tämän maakunnan ja Äänekosken menestymistä muuttuvassa maailmassa.

Jore Sohlman: Jos lupaisin jotain, niin kyllä päiviräsäset vesittäisivät senkin! Lupaan olla lupaamatta, taas!

Antti Kyröläinen: Lupaan yrittää enempi, koska ilman yritystä ei voi tulla onnistumisia.

Marko Nykänen: Lupaan jatkaa aloittamaani frisbeegolfharrastusta. Sopii niin rokkijätkille kuin mummoillekin.

Ritva Lehmusoksa: Lupaan tehdä enemmän kuin tänä vuonna Unicefin vapaaehtoistyötä ja vaalia 60-vuotista avioliittoamme parhaan kykyni mukaan. Onnea vuodelle 2015!

Ville Härtsiä: Lupauksia en ole pruukannu tehdä, ne kun yleensä tulee rikottua. Mutta olen päättänyt olla lähtemättä Tenolle ensi kesänä.

Mikko Rantaniva: Täten lupaan, että vuonna 2015 sallin itseni humaltua vain 5 kertaa.

Tarja Huttunen: Lupaan yllätyksiä!

Henna Ritanen: Lupaan parantaa urheilussa ja koulussa.

Pirjo Luukkainen: Lupaan ulkoiluttaa ahkeraan Shala-koiraani ja itseäni.

Timo Pulli: Lupaan olla oma itseni.

Aki Ollikainen: Kun kahden edellisen vuoden lupaukset on vielä lunastamatta, niin katsotaan, josko kolmas kerta onnistaisi. Eli ensi kesänä Keitele jatseille.

Pauliina Rusula: Lupaan olla lupailematta liikoja;)

Tommi Kalenius: Mä lupaan julkaista uutta musaa vuoden 2015 aikana:)

Ilpo Vesterinen: Lupaan olla nuorien yleisurheiluvalmennettavieni tukena niin myötä- kuin vastoinkäymisissä.

Tanja Koskinen: Lupaan vuonna 2015 tehdä vasemmistolaista politiikkaa.

Harri Saastamoinen: Lupaan lopettaa 25 vuotta kestäneen hiihtoboikotin.

Kimmo Tuikka: Lupaan edelleen puolustaa suomalaista luontoa ja yhteistä ympäristöämme. Juuri tänä vuonna se on entistä tärkeämpää.

 

 

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy