ÄKS

Neljähoon kerhokausi pärähtää käyntiin – luvassa jänniä muutoksia

02.09.2015 08:10
Äänekosken 4H-yhdistyksen kerhokausi starttaa jälleen. Kerhoja on laidasta laitaan aina kokkikerhoista, askarteluun ja liikuntaan. Kerhoja järjestetään joka puolella Äänekoskea, mitään taajamaa unohtamatta.

 

4H:n kerhotoiminnassa pääpaino on iloisella tekemisellä ja yhdessäololla. Samalla päästään tutustumaan uusiin ystäviin ja oppimaan uusia taitoja. Kuka nyt ei haluaisi osata leipoa tai pelata sählyä?

Tuttu kerhotoiminta on nyt kuitenkin hieman uudistunut. Kerhoissa on ennakkoilmoittautuminen ja käyttöön on otettu nyt myös pieni kerhomaksu.

Hinta ei kuitenkaan päätä huimaa: 30 euron kerhomaksulla pääsee kaikkiin kerhoihin aina kevääseen saakka. Jos perheessä on useampi lapsi, koko kööri pääsee kerhoilemaan 60 euron perhemaksulla.

– Kerhomaksun voi suorittaa tarvikemaksuna, mutta voit myös maksaa samansuuruisen jäsenmaksun, jolla saat myös kaikki hienot jäsenedut, toiminnanjohtaja Emma Pellinen kertoo.

– Pienellä maksulla mahdollistetaan kerhojen tulevaisuus. Ja toivomme, että kerhomaksut myös sitouttaisivat kerholaisia käymään kerhoissa joka kerta. Kun vetäjät osaavat ennakoida osallistujien määrää, voidaan tarvikkeidenkin määrä arvioida paremmin, kehityspäällikkö Katri Karjula lisää.

4H:n kerhokausi starttaa syyskuun alussa. Tutustu 4H:n kerhotarjontaan täällä.

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 2, 2. kerros, 44100 Äänekoski
Avoinna sopimuksen mukaan
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Parola
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy