ÄKS

Pokelta valmistui 316 ammattilaista – Onnea jokaiselle!

26.05.2021 15:55
Ruusu jokaiselle valmistuneelle! Onnea jatko-opintoihin ja elämänpolulle!

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopistolta valmistuneet opiskelijat 1.1.-4.6.2021

 

Laukaa: 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hakulinen Jere, Laukaa, Mirzai Hedayad, Jyväskylä, Naseri Taghi, Jyväskylä, Nurmi Saku, Laukaa ja Petosalmi Jarkko, Jyväskylä

Saarijärvi: 

Eläintenhoidon ammattitutkinto, koirahieroja

Hakulinen Meri, Jyväskylä, Hautala Johanna, Jyväskylä, Heikkilä Merja, Jyväskylä, Ketomäki Sanna, Jyväskylä, Mustola Jemila, Jyväskylä, Paajanen Jonna, Pieksämäki, Pekkanen Johanna, Ilmajoki, Puranen Tanja, Viitasaari ja Rytkönen Jenna, Uurainen

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Teppo Tanja, Jyväskylä

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Jylhäsalmi Heidi, Keitele, Nyrhinen Timo, Turku ja Rautiainen Jere, Saarijärvi

Luontoalan ammattitutkinto, erä- ja luonto-opas

Tupamäki Mirja, Uurainen

Maatalousalan ammattitutkinto, maatalouslomittaja

Tammelin Milja, Saarijärvi

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Böhm Maria, Uurainen, Halme Marika, Äänekoski, Harju Satu, Hankasalmi, Hämäläinen Sari, Jyväskylä, Kerttula Heli Jyväskylä, Kesämäki Tomi, Tampere, Ollikainen Saana, Kangasniemi, Partio Anni, Jyväskylä, Rissanen Emilia, Jyväskylä, Sotamaa Irene, Jyväskylä, Säilä Neea, Äänekoski, Tainio Taija, Äänekoski, Taipale Jasmiina, Jyväskylä, Tarvainen Ira, Saarijärvi, Toukola Riina, Jyväskylä ja Turpeinen Heli, Karstula

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Hiironen Maria, Saarijärvi, Honkanen Arttu, Saarijärvi, Hämäläinen Jaakko, Äänekoski, Koljonen Janika, Viitasaari, Latva Miia, Viitasaari, Muhonen Eetu, Karstula, Orava Arttu, Pihtipudas, Pietikäinen Teea, Viitasaari, Pääkkönen Timo-Pekka, Äänekoski, Rauma Mika, Perho, Tenhunen Jere, Viitasaari, Tiihonen Joel, Hankasalmi ja Vääräjärvi Aleksi, Saarijärvi

Metsäalan perustutkinto, metsäenergian tuottaja

Ahola Joonas, Kyyjärvi, Kalliokoski Juho-Pekka, Saarijärvi, Kärki Lauri, Kyyjärvi, Notkola Onni, Saarijärvi, Peura Anna-Katariina, Laukaa, Ruotsalainen Aki, Jyväskylä, Siirtonen Jaani, Äänekoski, Sällinen Topias, Äänekoski, Tamminen Henri, Saarijärvi, Toivanen Riku, Äänekoski (kaksoistutkinto) ja Tourunen Valtteri, Äänekoski (kaksoistutkinto)

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hölttä Ville, Saarijärvi (kaksoistutkinto), Lietonen Jani, Saarijärvi ja Temonen Tommi, Saarijärvi

Viitasaari;: 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Lohilahti Akseli, Viitasaari ja Tenhunen Elle, Viitasaari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Kuusinen Jyri, Viitasaari, Niskanen Joonas, Viitasaari, Paananen Juho, Keitele, Tervo Sami, Viitasaari ja Varis Valtteri, Viitasaari

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Lehtinen Miikka, Pihtipudas ja Närhi Eeva, Viitasaari

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Holm Aatu, Viitasaari, Rekonen Joni, Pihtipudas, Tarvainen Kasper, Jyväskylä, Hautasuo Alex, Kinnula, Jämsén Lauri, Pihtipudas, Romanov Anton, Viitasaari, Silvennoinen Sampsa, Viitasaari, Oinonen Niko, Viitasaari, Blomberg Jesse, Äänekoski, Kalenius Juho, Uurainen ja Närhi Ville, Laukaa

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Pekkarinen Manu, Kinnula, Uusimäki Eero, Viitasaari, Hämäläinen Valtteri, Kinnula, Kinnunen Jarkko, Kinnula, Lindholm Riku, Kinnula, Pohjonen Meiju, Kivijärvi ja Saksi Sandra, Kinnula

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Tuohimetsä Pilvi, Viitasaari

Äänekoski Opinahjo

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, lastenohjaaja

Hannukainen Susanna, Äänekoski ja Koskinen Maarit, Äänekoski

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, nuoriso- ja yhteisöohjaaja

Liimatainen Anne, Äänekoski, Ojala Alisa, Äänekoski, Rantanen Esa, Äänekoski, Sohlman Jouni, Äänekoski, Tamminen Mika, Saarijärvi ja Viik Hanna, Äänekoski

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Arvola Karoliina, Viitasaari, Hyörinen Anna-Maija, Jyväskylä, Keurulainen Kati, Uurainen, Ojanen Outi, Äänekoski, Pulkkinen Jonna, Äänekoski, Svärd Milja, Kuopio ja Wilen Virve, Jyväskylä

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Wardak Hamid, Äänekoski, Yurasri Siwaphon, Äänekoski, Hämäläinen Alisa, Laukaa, Halttunen Otto, Äänekoski, Hokkanen Saara, Konnevesi, Holopainen Minna, Äänekoski, Häyrinen Laura, Uurainen, Markkanen Sari, Äänekoski, Sillantaus Anniina, Saarijärvi, Viikki Riikka, Petäjävesi ja Wiklund Mia, Jyväskylä

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Asunmaa Kaija Keuruu, Hakonen Jani, Viitasaari, Huhtanen Niko, Äänekoski, Huuskonen Jarno, Äänekoski, Hytönen Riikka, Konnevesi, Hänninen Den, Jyväskylä, Litmanen Juha, Äänekoski, Reini Hanna, Jyväskylä, Sorri Marko, Äänekoski ja Suopellonmäki Mikko, Äänekoski

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Kolehmainen Saana, Jyväskylä

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Lauronen Ronja, Äänekoski, Saren Veera, Äänekoski, Kinnunen Salla, Jyväskylä, Martikainen Saara, Jyväskylä ja Tollola Julia, Jyväskylä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ahomaa Päivi, Pihtipudas, Broman Leena, Saarijärvi, Grönqvist Janika Saarijärvi, Hiekkala Toini, Saarijärvi, Hietikko Jaana, Uurainen, Honkala Viivi, Jyväskylä, Huttunen Mira, Äänekoski, Hytönen Vilma, Jyväskylä, Häkkinen Päivi, Saarijärvi, Hämäläinen Elina, Laukaa,

Järvinen Eija, Äänekoski, Kainulainen Mira, Kivijärvi, Kallberg Marja, Äänekoski, Kekkonen Petra, Äänekoski, Koskinen Janika, Saarijärvi, Kujanpää Tanja, Pihtipudas, Kumpulainen Tarja, Viitasaari, Könssi Hanna, Äänekoski, Lahtinen Noora, Saarijärvi, Lappalainen Sanna, Viitasaari, 

Laulainen Tuula, Viitasaari, Liimatainen Kirsi, Viitasaari, Malinen Taija, Saarijärvi, Manner Aarno, Äänekoski, Marjanen Taika, Konnevesi, Monthan Piia, Äänekoski, Muhonen Oili, Kannonkoski, Myllylä Virpi, Saarijärvi, Mörsky Ida, Äänekoski, Nekkonen Riitta, Karstula, 

Niemi Eija, Kinnula, Nieminen Miia, Saarijärvi, Niskanen Marja-Leena, Viitasaari, Niskanen Sara, Jyväskylä, Oksanen Jaana, Äänekoski, Paatelainen Aino, Laukaa, Parviainen Angkhana, Karstula, Pasanen Armas, Viitasaari, Pasanen-Holm Pirjo, Karstula, Phoprasoet Phatthani, Saarijärvi, Pitkänen Sanna, Viitasaari, Puranen Tiia, Viitasaari, Rautiainen Timo, Saarijärvi, Rekonen Irina, Kinnula, Repo-Miekkavaara Marjo, Viitasaari, Riikonen Eveliina, Äänekoski, Sergejeva Liilia, Jyväskylä, Siekkinen Anni, Viitasaari, Siekkinen Kaisa, Keitele, Siikamäki Nora, Saarijärvi, 

Sillanpää Marko, Pihtipudas, Sironen Kirsi, Saarijärvi, Sysimäki Petri, Karstula, Tuomainen Johanna, Äänekoski (kaksoistutkinto), Utriainen Sanna, Konnevesi, Varis Ina, Viitasaari, Varis Miia, Viitasaari, Varis Teija, Viitasaari ja Virtanen Katri, Saarijärvi

Yrittäjän ammattitutkinto

Naukkarinen Anne, Laukaa ja Pihtola Jukka, Jyväskylä

Äänekoski Piilola

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Huttunen Jesse, Äänekoski, Järvenpää Rosa, Äänekoski, Kinnunen Miina, Äänekoski, Torssonen Jere, Äänekoski, Verlin Eelis, Äänekoski ja Vesala Hannes, Kannonkoski

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja, parturi

Heinäaho Ronja, Konnevesi, Kingelin Pirkko, Konnevesi, Moisio Mila, Äänekoski, Mykkänen Sini, Jyväskylä, Nykänen Mia, Äänekoski, Penttinen Emilia, Äänekoski, Prevazi Hanna-Mari, Kyyjärvi, Rautiainen Tiia, Uurainen, Ruuskanen Tia, Konnevesi, Turpeinen Sara, Laukaa, Viren Katariina, Jyväskylä

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kinnunen Oona, Äänekoski

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Liimatainen Aaro, Saarijärvi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Dadilas Emmanouil, Äänekoski, Hannukainen Elmeri, Äänekoski, Nyberg Joona, Karstula, Piilonen Jere, Äänekoski, Rossi Pekka, Äänekoski, Ruukki Simo, Äänekoski ja Varis Arttu, Konnevesi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Keljo Jani, Äänekoski, Korpinen Jiri, Äänekoski ja Tasma Jari, Konnevesi

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Heiskanen Eetu, Äänekoski, Jokela Juuso, Saarijärvi, Kautto Krista, Äänekoski, Känsälä Santtu, Äänekoski, Liimatainen Harri, Äänekoski, Nieminen Aleksi, Saarijärvi, Nieminen Leevi, Äänekoski, Poikolainen Valtteri, Konnevesi, Rautiainen Jere, Äänekoski, Rautiainen Kerttu, Äänekoski ja Rautiainen Miska, Äänekoski

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Pohjalainen Taru, Äänekoski

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja

Tarvainen Riina, Äänekoski

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Finni Reija, Äänekoski ja Sallinen Anna-Kristiina, Petäjävesi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Pekkanen Heli, Karstula, Kolari Ville, Jyväskylä, Kytölä Mikko, Jyväskylä ja Villman Väinö, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Korhonen Kari, Viitasaari, Logrén Juhani, Pihtipudas, Manninen Taneli, Viitasaari, Nahkala Joni, Äänekoski, Oikari Olli-Pertti, Karstula, Piilonen Kimmo, Äänekoski, Suuronen Petri, Saarijärvi ja Vesala Marko, Äänekoski

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä

Piilola Pekka, Saarijärvi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Liimatainen Teemu, Äänekoski, Mykkänen Joni, Äänekoski, Norontaus Elias, Äänekoski, Ojanen Riku, Äänekoski, Palmroos Mertsi, Äänekoski, Viitala Jasper, Äänekoski

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Fredriksson Enni, Laukaa, Hokkanen Topi, Äänekoski, Honkonen Krista, Äänekoski, Koskinen Leena, Laukaa, Jussila Gisella, Äänekoski, Tornikoski Heli, Äänekoski ja Tourunen Riina, Äänekoski

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki

Honkonen Katja, Äänekoski ja Ojanen Katja, Äänekoski

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Niskanen Joona, Viitasaari

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Friman Toni, Äänekoski, Keljo Elias, Äänekoski, Kiiski Kasper, Äänekoski, Leppänen Venni, Saarijärvi, Lukkari Petrus, Äänekoski, Wiik Jere, Viitasaari ja Åkerlund Aaro, Äänekoski

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja

Anttila Jarno, Laukaa, Forsström Esa, Laukaa, Ilomäki Samuli, Äänekoski, Kalenius Ari, Äänekoski, Kallioniemi Tommi, Äänekoski, Kekarainen Marko, Laukaa, Korhonen Kari, Äänekoski, Lahti Sami, Konnevesi, Leppänen Seppo, Äänekoski, Peltonen Juha, Jyväskylä

Ranta-Nilkku Antti, Äänekoski ja Sääksjärvi Jyri, Viitasaari

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Aho Luukas, Saarijärvi, Hänninen Johannes, Äänekoski, Kumpulainen Aleksi, Äänekoski, Leino Akseli, Äänekoski ja Mehtälä Jaakko, Uurainen

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Halonen Joni, Äänekoski, Illikainen Janne, Äänekoski, Kumpulainen Sara, Äänekoski ja Nieminen Nico, Äänekoski

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Hänninen Justus, Äänekoski ja Liimatainen Sami, Äänekoski

Vastaa

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKISANOMAT OY
Torikatu 4, 44100 Äänekoski
Ma-to 9–13 • Pe suljettu
Puhelin 040 565 0941

TOIMITUSmarjo@aksa.fi
Marjo Steffansson
päätoimittaja 040 841 2945

MARKKINOINTIilmoitus@aksa.fi
Pirjo Hakkarainen
myyntipäällikkö 040 565 0941
Marjut Kinnunen
myyntineuvottelija 040 730 4234
etunimi@aksa.fi

ILMOITUSVALMISTUS JA -AINEISTO
ilmoitus@aksa.fi

Tietosuojaseloste »
© Äänekosken Kaupunkisanomat Oy

AD Alfred
Elysium Solutions Oy