Koululaiset kisasivat liikuntapuistossa


Äänekosken alakoululaiset kisasivat koulujen välisisssä hiihtokisoissa tiistaina liikuntapuistossa.

 

Kirpsakka pakkassää ei haitannut äänekoskelaisia koululaisia, vaan Liikuntapuistossa nähtiin uskomattoman hienot hiihtokisat  tiistaina aamupäivällä. Suksi luisti ja aurinko paistoi.

Äänekosken koulujen hiihtokilpailut 20.2.2018
Tulokset

Tytöt 3 lk 2 km

1) Taru Kautto 3AKYK 5.41,7, 2) Jenna Kinnunen 3CKYK 1.01,4, 3) Moona Lyytikäinen 3EKYK 1.
13,2, 4) Milka Brandt 3EKYK 2.28,3, 5) Liida Maukonen 3CKYK 3.10,1, 6) Sella Palonen 3KV 3.21,4, 7) Helka Paananen 3DKYK 3.21,7, 8) Saimi Perlinen 3AKYK 3.36,5, 9) Pinja Hyden 3KV 3.37,7, 10) Aada Arpiainen 3AKYK 3.41,3, 11) Elli Ranta 3AK 4.14,2, 12) Iina Hintikka 3KG 4.54,7, 13) Aino Övermark 3BKYK 4.55,0, 14) Tiuku Tarvainen 3DKYK 5.29,0,  15) Noora Hytönen 3DKYK 7.27,2, 16) Jessica Hurme 3CKYK 11.34,0,

Pojat 3 lk 2 km

1) Aleksi Jalasaho 3DKYK 5.04,0, 2) Juho Varteva 3EKYK 0.39,1, 3) Niki Kuhno 3EKYK 0.56,7,
4) Matias Laitinen 3EKYK 1.19,9, 5) Elia Yli-Mannila 3AKYK 1.20,7, 6) Eetu Anttonen 3AK 2.09,4, 7) Mikko Haarala  3CKYK 2.35,5, 8) Lukas Hytönen 3BKYK 2.46,9, 9) Ville Kankainen 3CKYK 3.27,5, 10) Eetu Saarimaa 3KV 3.29,7, 11)  Pessi Kyrönviita 3KG 3.33,7, 12) Vili Virtanen 3AK 3.41,9, 13) Eemil Peuranen 3AKYK 3.42,4, 14) Arttu Nyholm 3KG 3.54,4, 15) Pauli Kolu 3DKYK 4.04,3, 16) Sebastian Soininen 3AK 4.22,7, 17) Lauri Huovinen 3CKYK 4.37,3, 18) Jere Kumpulainen 3DKYK 5.00,7, 19) Eetu Mäkinen 3AKYK 5.12,4, 20) Niilo Landen 3DKYK 6.08,1, 21) Eetu Hiitola 3DKYK 6. 27,0, 22) Jami Väyrynen 3AKYK 6.31,7, 23) Aape Tervo 3KG 6.49,7, 24) Amin Hämäläinen 3AKYK 10.59,3,

Tytöt 4 lk 2 km

1) Iiris Kuorinki 4EKYK 5.14,0, 2) Alina Mustonen 4KV 0.19,9, 3) Susanna Mäntysalo 4KV 0.
23,9, 4) Kaisla Pirinen 4DKYK 0.27,7, 5) Iida Hiekkanen 4EKYK 1.05,0, 6) Kaisa Kotilainen 4DKYK 1.35,9, 7) Helga  Saarimaa 4KV 1.37,0, 8) Elisa Mansikkala 4KV 2.08,3, 9) Pihla Perälä 4DKYK 2.28,9, 10) Eda Piilonen 4CKYK 3.48,7,  11) Nea Tuikkanen 4AK 3.52,2, 12) Iida Hämäläinen 4DKYK 3.58,4, 13) Sini Issakainen 4BKYK 4.02,2, 14) Fanni  Hyytiäinen 4HT 4.35,9, 15) Tiia Huuskonen 4AKYK 4.44,3, 16) Timea Albert 4AKYK 4.46,0, 17) Erin Riikonen 4DKYK 4. 50,7, 18) Tiia Toivonen 4KV 5.00,0, 19) Shara Fernandez 4AKYK 5.08,6, 20) Mira Jussinmäki 4AKYK 5.43,7, 21) Viana  Porrassalmi 4AKYK 6.41,1, 22) Janina Rajala 4CKYK 11.34,6, 23) Saana Salmela 4CKYK 16.45,2,

Pojat 4 lk 2 km

1) Aapo Mäkelä 4DKYK 5.32,3, 2) Aaro Wegelius 4HT 0.13,0, 3) Miko Jäntti 4BKYK 1.18,3, 4)
Alex Kärkkäinen 4DKYK 1.23,1, 5) Veeti Vähämäki 4AK 1.23,6, 6) Aatos Manninen 4CKYK 2.44,2, 7) Remu Heikkinen 4AKYK 2.59,7, 8) Artturi Somero 4CKYK 3.15,0, 9) Otto Marjo 4AKYK 3.47,2, 10) Urho Manninen 4MKYK 4.08,4, 11) Veeti Vehkala 4AK 4.11,8, 12) Arttu Siekkinen 4KG 4.18,6, 13) Kristijan Litmanen 4KG 4.53,6, 14) Lenni Kinnunen 4DKYK 5.07,1, 15) Joona Niemi 4AKYK 5.29,5, 16) Jone Roikonen 4AKYK 8.03,8, 17) Santtu Rossi 4AKYK 8.19,5, 18) Juho Ritvanen 4HK 9.20,4,

Tytöt 1 lk 1 km

1) Lumi Lehtonen 1EKYK 4.46,2, 2) Alma Salonen 1AKYK 0.12,0, 3) Tiitu Hytönen 1CKYK 0.16,4,
4) Lilla Albert 1AKYK 0.16,8, 5) Anni Yli-Mannila 1BKYK 0.51,3, 6) Fanni Könni 1BKYK 1.01,6, 7) Hilda Niemi 1BKYK 1.20,1, 8) Kaisa Kangasniemi 1BKYK 1.29,8, 9) Milja Lahtinen 1BKYK 1.48,5, 10) Mimmi Kotanen 1CKYK 1.54,3, 11) Tessa Juvonen 1BKYK 1.58,5, 12) Jade Paso 1DKYK 2.58,3, 13) Matilda Syri 1EKYK 3.04,5, 14) Minttu Koskinen 1EKYK 3.15,6, 15) Nelli Riekkola 1EKYK 5.32,7, 16) Nella Myyryläinen 1CKYK 5.48,7, 17) Alisa Kautto 1EKYK 6.38,9,

Pojat 1 lk 1 km

1) Luka Lehtonen 1EKYK 4.47,7, 2) Eemeli Sakko 1BKYK 0.11,4, 3) Iiro Kautto 1AKYK 0.21,5,
4) Aaro Myllykangas 1AKYK 0.24,3, 5) Lucas Kärkkäinen 1DKYK 0.30,8, 6) Miro Lunttila 1BKYK 0.53,9, 7) Patrik Kankkunen 1EKYK 0.55,5, 8) Joonatan Paajanen 1BKYK 1.13,0, 9) Niklas Oksanen 1EKYK 1.20,6, 10) Väinö Kaarla 1AKYK 1.47,6, 11) Mico Pulliainen 1DKYK 1.49,8, 12) Pyry Sortava 1AKYK 1.55,2, 13) Juice Patama 1BKYK 1.56,5, 14) Mico Sarja 1DKYK 2.14,2, 15) Toivo Kaskismaa 1BKYK 2.28,7, 16) Tatu Kyläniemi 1BKYK 3.02,4, 17) Lari Hänninen 1EKYK 4.23,9, 18) Jooa Sormunen 1CKYK 4.31,6, 19) Luka Pakkala 1EKYK 5.38,4, 20) Jaro Rajala 1EKYK 9.11,3,

Tytöt 2 lk 1 km

1) Ella Urpilainen 2BKYK 4.47,7, 2) Noora Kaajalahti 2BKYK 0.03,4, 3) Laura-Kaisa Holm 2BKYK
0.34,4, 4) Iiris Flyktman 2AKYK 0.47,0, 5) Amalia Niskanen 2EKYK 1.01,6, 6) Sinna Salo 2AKYK 1.03,3, 7) Selma Hämäläinen 2DKYK 1.07,2, 8) Milla Ruotsalainen 2EKYK 1.14,6, 9) Ellen Häkkinen 2EKYK 1.24,1, 10) Eedla Jäntti 2DKYK 1.30,3, 11) Kia Leppänen 2CKYK 1.31,3, 12) Sara-Tuulia Riikonen 2EKYK 1.36,7, 13) Meeri Lemetyinen 2CKYK 1.42,3, 14) Emma Hänninen 2EKYK 2.01,3, 15) Sella Uusitalo 2DKYK 2.08,3, 16) Wilma Wacklin 2DKYK 2.08,6, 17) Minttu Laaksonen 2AKYK 5.00,6,

Pojat 2 lk 1 km

1) Eeli Mäkelä 2CKYK 3.12,4, 2) Noel Piilonen 2AKYK 0.02,7, 3) Veeti Tarvainen 2BKYK 0.12,44) Elia Piilonen 2AKYK 0.13,8, 5) Joonas Koukka 2CKYK 0.21,0, 6) Leevi Pölkki 2BKYK 0.26,7, 7) Konsta Mäkelä 2AKYK  0.37,2, 8) Paavo Vallius 2AKYK 0.42,2, 9) Niklas Paananen 2AKYK 0.47,0, 10) Adiel Manninen 2EKYK 0.58,3, 11) Anton Kankkunen 2AKYK 1.08,2, 12) Iiro Mäkelä 2AKYK 1.35,7, 13) Lauri Kaasinen 2EKYK 1.52,4, 14) Valde Paso 2DKYK 2.00,0 15) Joel Dahlblom 2BKYK 2.07,9, 16) Miko Nykänen 2CKYK 2.17,9, 17) Olli Toivonen 2EKYK 2.20,0, 18) Oskari Laaksonen  2CKYK 2.26,9, 19) Onni Salonen 2BKYK 2.52,2, 20) Ukko Aliranta 2CKYK 2.55,6, 21) Jouni Sepponne 2DKYK 3.35,7, 22) Samu Rantaniva 2CKYK 4.24,5, 23) Perttu Koskinen 2AKYK 5.04,7, 24) Arturs Solockis 2DKYK 5.48,9,

Pojat 5 lk 3 km

(yhteislähtö) 1) Aaro Kankainen 5BKYK 8.27,9, 2) Aapo Yli-Mannila 5BKYK 0.11,8, 3) Veikka
Vilen 5AK 0.30,8, 4) Valtteri Kurikka 5AK 0.33,2, 5) Evert Kaivonurmi 5KV 2.12,3, 6) Kimi Könssi 5CKYK 2.21,5, 7) Veeti Penttinen 5DKYK 3.01,2, 8) Eemil Kinnunen 5AK 3.30,3, 9) Veli-Matti Ronkainen 5AKYK 3.43,2, 10) Kasper Pitkänen 5DKYK 3.49,5, 11) Leevi Kapustamäki 5EKYK 7.09,7, 12) Sakke Minkkinen 5HT 7.44,7, 13) Tuisku Kyrönviita 5KG 8.38,5, 14) Waltteri Wacklin 5DKYK 9.29,1,

Tytöt 5 lk 3 km (yhteislähtö)

1) Laura Mäntysalo 5KV 8.51,7, 2) Venla Toivanen 5KV 0.36,4, 3) Kerttu Kautto
5CKYK 2.28,0, 4) Emilia Markusbacka 5KV 3.17,0, 5) Helmiina Lukkari 5DKYK 3.53,1, 6) Rosa-Liisa Hyytiäinen 5DKYK 4.53,7, 7) Eevi Kumpulainen 5DKYK 5.13,8, 8) Iita Kononen 5DKYK 5.23,3, 9) Reea Koskelo 5BKYK 5.28,3, 10) Heta Lindholm 5BKYK 5.36,3, 11) Viivi Väyrynen 5BKYK 6.15,5, 12) Tea Pakkala 5BKYK 6.17,2, 13) Peppi Hänninen 5DKYK 6.48,4, 14) Alisa Korhonen 5BKYK 6.58,6, 15) Emilia Korhonen 5BKYK 6.58,9, 16) Liisi Sällinen 5KG 7.02,8, 17) Aino Tervanen 5BKYK 8.37,8, 18) Meea Lahti 5BKYK 9.23,9, 19) Helmi Oksanen 5BKYK 9.35,3, 20) Anni Friman 5BKYK 10.44,2, 21) Sivi Parkkonen 5BKYK 11.09,3,

Pojat 6 lk 3 km (yhteislähtö)

1) Anssi Mustonen 6KV 6.48,3, 2) Juho Yli-Mannila 6CKYK 0.23,0, 3) Joona
Jäntti 6HT 1.48,7, 4) Noa Aitto-oja 6CKYK 2.35,2, 5) Marius Laitila 6KG 2.48,8, 6) Kalle Remonen 6AK 3.11,4, 7) Joona Havukainen 6AKYK 4.19,0, 8) Manuel Laitila 6KG 4.34,0, 9) Elias Jussila 6CKYK 4.42,0, 10) Eino Räsäsnen 6AK 5.39,1, 11) Jasper Patama 6AKYK 6.32,4, 12) Kristian Honkonen 6KG 8.03,0, 13) Jesse Kankainen 6AKYK 8.08,3, 14) Nico Leppänen 6DKYK 8.22,8, 15) Jere Raassina 6AKYK 11.01,6, 16) Rinaldo Lindeman 6DKYK 11.34,0, 17) Veeti Perälä 6BKYK 13.49,3, 18) Niklas Minkkinen 6AKYK 13.56,2, 19) Juuso Muhonen 6BKYK 15.17,8, 20) Kalle Ranta-Nilkku 6BKYK 15.19,2,

Tytöt 6 lk 3 km (yhteislähtö) 3 km V

1) Lyydia Ronkainen 6EKYK 7.10,9, 2) Minja Minkkinen 6AKYK 0.42,2, 3) Sani
Niskanen 6KG 1.30,6, 4) Kaisa Huttu 6HT 1.31,6, 5) Olga Saarimaa 6KV 2.36,6, 6) Vilma Marjo 6BKYK 4.02,7, 7) Sanni Kokko 6BKYK 4.14,2, 8) Katariina Lindholm 6AKYK 6.39,1, 9) Emma Haarala 6DKYK 7.47,2, 10) Elmiina Nieminen 6AKYK 8.01,0, 11) Jessica Parantainen 6AKYK 8.04,7, 12) Aasa Kantsila 6BKYK 8.20,9, 13) Viivi Knuutila 6BKYK 8.30,7, 14) Viivi Vekkeli 6DKYK 8.33,4, 15) Siiri Kivimäki 6DKYK 16.35,9,

 

Vastaa